EICPC Jubileumcongres - 9 juni 2026
EICPC Jubileumcongres – 9 juni 2026 | Evoluon Eindhoven
Op dinsdag 9 juni 2026 vindt het EICPC Jubileumcongres plaats in het iconische Evoluon in Eindhoven. Een congresdag voor controllers en auditors die vooruit willen kijken, hun vak willen verdiepen en zich willen verbinden met collega-professionals.
Thema
De toekomstige Controller: Navigeren door complexiteit
De rol van de controller verandert ingrijpend. Digitalisering, maatschappelijke opgaven, strengere regelgeving en strategische vraagstukken maken jouw werkveld complexer dan ooit. Tijdens het Jubileumcongres ontdek je hoe jij je als controller positioneert in deze dynamiek — vandaag én in de toekomst.
Wat kun je verwachten?
Je krijgt:
- Inspirerende sprekers uit wetenschap en praktijk
- Inhoudelijke verdieping op actuele thema’s
- Concrete inzichten die je direct kunt toepassen
- Ruimte om kennis en ervaringen uit te wisselen met vakgenoten
De komende periode wordt het programma verder bekendgemaakt. Houd de website in de gaten voor updates over sprekers en sessies.
Eerste sprekers bekend
Peter Verheij (Berenschot | Raad voor het Openbaar Bestuur)
In de stream Lokaal Bestuur gaat hij in op bestuurlijke en financiële complexiteit binnen overheden en de strategische rol van de controller in publieke besluitvorming.
Carla Tesser-Slotema (Algemeen Directeur Gemeentelijke Accountantsorganisatie Den Haag)
Zij gaat in op de verbinding tussen governance, financiële sturing en maatschappelijke verantwoordelijkheid – en wat dit concreet vraagt van controllers in het lokaal bestuur.
Martijn Brouwer de Koning (Certified Public Controller | Business Controller)
Hij verzorgt tijdens het congres een workshop met de titel “Zuiver sturen in een troebele praktijk: de controller onder de loep.”
Als business controller binnen een woningcorporatie kent Martijn de praktijk van dichtbij. Met een scherp analytisch oog en een nuchtere aanpak vertaalt hij complexe financiële vraagstukken naar heldere inzichten die écht helpen bij besluitvorming.
Pieter Duisenberg is sinds 1 september 2023 president van de Algemene Rekenkamer. In deze functie controleert hij ongeveer 430 miljard aan inkomsten en 450 miljard aan uitgaven van de Rijksoverheid. Hij checkt of de overheid heldere doelen stelt, doet wat het beloofd heeft op Prinsjesdag en daadwerkelijk resultaat boekt met jouw belastinggeld. Want vertrouwen in de overheid win je door als overheid te doen wat je belooft.
Waarom deelnemen?
- Je verdiept je in de toekomst van het controller-vak
- Je versterkt je netwerk binnen de publieke en non-profitsector
- Je draagt bij aan de verdere professionalisering van public control
-
Je kunt PE-punten behalen
Het congres is relevant voor leden én (geassocieerde) professionals uit onder meer gemeenten, waterschappen, rijksdiensten, zorginstellingen, onderwijsinstellingen en woningcorporaties.
Aanmelden
Je kunt je nu aanmelden voor het EICPC Jubileumcongres. Na je aanmelding ontvang je updates over het programma, de sprekers en praktische informatie.
Meld je aan en reserveer 9 juni 2026 in je agenda.

